Tale of Heroes chapter 1- Ztracený chlapec

8. listopadu 2010 v 18:37 | Shio Usami No Akira von Nostradamus
Tale of Heroes
Krátký obsah:
Povídka Tale of Heroes vás pohltí do světa fantazie, který obývají elfové, lidé, skřeti a další prapodivné bytosti s kouzelnou mocí. Celí příběh začíná naprosto nevinně... záchranou chlapce, jehož jméno je Kailen Stormbrave. Zachrání ho mladá elfka s úžasnou mocí přírody, která mu nabídne svůj doprovod do nedalekého hlavního města nočních elfů. Tehdy však ještě netuší, do jakého problému se nechala zatáhnout...


Utíkal skrz Teldrasil...nezastavoval se! Ačkoliv pršelo, tak běžel hustým porostem dál. Byl celí mokrý, běžel už několik minut. Po tváři mu stékaly kapky deště, které vypadaly jako slzy. A nebo že by přece? Jsou to slzy? To se popřít nedalo, ale on sám by si to nikdy nepřiznal. Měl strach. Bál se, že když zastaví, tak se za ním zase objeví ta stvůra. Všude bylo ticho...šlo jen slyšet zvuk deště, který jako by nechtěl přestat. Byl v Teldrassilu už dva dny, ale ještě nikoho nepotkal. Hledal město, Darnassus, kde by vyhledal pomoc a dostal se zpátky do jeho rodného města Stormwindu.
Celí takhle zamyšlený a vyčerpaný neustálým během si ani nevšiml blížícího se nebezpečí. Pomalu přestávalo pršet. V duchu se zaradoval . Konečně...už se to nedalo vážně vydržet!!
Když tu uviděl v dálce světla!! Darnassus? Blesklo mu hlavou a zastavil. Když uviděl světla, tak z něj opadl strach a pocit, že se ztratil. Šel pomalu a klidně, když tu najednou- Křach! , objevil se za ním zelený pavouk větší než on sám!!
Lekl se a utíkal dál, jenže ten pavouk byl rychlejší a škrábl ho do nohy.
Sakra!Řekl, když padal bolestí k zemi. Je tohle můj konec?
Bleskla mu v hlavě myšlenka, když se utápěl v agónii! Najednou se objevila postava s bílými vlasy a uviděl jen pár zelených záblesků a pak nastalo ticho.
,,Jsi v pořádku?" zeptala se ho tajemná postava.
,,O-Otrávil mě jedem" řekl a snažil se vstát.
,,Nevstávej, dám to do pořádku" uklidnila ho a vstala. Párkrát zamávala rucemi, objevila se zelená záře, která se později penesla na chlapce. Jeho rána byla zcela vyléčená a cítil se báječně.
,,Kdo-kdo j-jsi? Elfka?"zeptal se nebo spíš se o to aspoň pokoušel.
,,Ano, jsem" odpověděla. Chlapec tomu nemohl uvěřit. Poprvé vidí elfa z blízka a mluví s ním. V jeho rodném městě sice občas nějakého zahlédl, ale nikdy né z takové blízkosti. A navíc Ti, kteří chodí do Stormwindu vypadají strašidelně, kdežto tady tahle vypadá přátelsky.
,,J-Jak se jmenuješ?" vykoktal ze sebe po chvíli.
,,Erijel a ty?" mrkla na něj a podala mu ruku.
,,Kailen S-Stormbrave" řekl a potřástli si na znak přátelství.
Měla mokré, kožené rukavice, ale on sám měl hřejivý pocit, že je konečně v bezpečí.
,,A co tady vlastně děláš, Kailene?" zeptala se Erijel a vyšla pomalým ladným krokem ke vzdáleným světlům. ,,To tě nemusí zajímat!" řekl Kailen a sklopil hlavu. Aaaha, takže další tvrdohlavý člověk, který nic neříká! Já mám na lidi zkrátka štěstí.Pomyslela si Erijel a nevěřícně kroutila hlavou. ,,A kam aspoň jdeš?" otázala se ho. ,,Mířím do Darnassusu" odvětil Kailen a kráčel dál vyšlapanou cestou v trávě za Erijel. ,,Já tam mířím také" řekla. ,,Hmmm" mumlal si pro sebe. Co to se mnou je? Tohle nejsem já! Jaktože se nezeptám.Jaktože se bojím? Kailene, ksakru vzpamatuj se! Je to kvůli ní? Je to jen obyčejná elfka... Vztekal se uvnitř sebe sama. Erijel si všimla, že se Kailen pokouší něco říct a protože se už nechtěla dívat jak se trápí, tak se zeptala za něj:
,, Nepůjdeme společně?" O-Ona se mě zeptala.....díkybohu! Oddechl si Kailen a znovu se vrátil do reality. ,,No..já nevím,ale asi jo! Pořád lepší než se nechat zabít těma příšerama,které jsou všude kolem"vykroutil se z toho.
,,Kailene, jak ses sem vlastně dostal? V Teldrassilu jsem zatím moc lidí neviděla" začala se vyptávat. ,,To je na dlouho" odvětil stručně. Nechtělo se mu o tom mluvit, ne teď.
,,Na dlouho? Tak to je dobré, protože času je hodně a já znám v Dolanaaru výborné místo, kde se skvěle povídá." usmála se optimisticky.
,,Dolanaaru? Já jsem myslel, že ty světla v dálce jsou osvícené ulice Darnassusu!" divil se Kailen. ,,Ne...Darnassus je půl dne chůze od Dolanaaru. Půjdem tam,ale až zítra!"sdělila mu plány na zítřek.
,,Dobře", kývnul Kailen, ale neodvažoval se jí podívat do očí.

Šli už několik minut. Povídali si o všemožných věcech. Kailen se vyptával Erijel na její kouzla a ta mu s radostí vyprávěla vše, co o nich ví. A naopak Kailen zase vyprávěl jak to vypadá ve Stormwindu. Když tu najednou zastavili před velkým křovím. Erijel prošla skrz a Kailen ji odvážně následoval. Najednou ho však obklopilo obrovské množství světel. Musel si zakrýt oči, aby neoslepl. Zůstal stát. Bál se, že když udělá jediný krok poslepu, tak někam zahučí.
,,Erijel?" řekl, ale nikdo se neozval.
,,Erijel!"zařval už víc. Najednou však svit ustal a něco, nebo spíš někdo se před ním objevil.

TO BE CONTINUED

--------------------------------------------------
poznámka autora:
Tolik vzpomínek, když jsem to poprvé psala. Jak bylo řečeno, celí příběh začíná naprosto nevinně. Mladá elfka Erijel nalezne uprostřed Teldrassilských lesů sedmnáctiletého Kailena, se kterým se později vydává na cestu do jeho rodného města. Jak to asi vypadá v Dolanaaru a co se asi Erijel dozví o Kailenově minulosti? A jaký tvor se to před Kailenem najednou objevil? To se dozvíte v další epizodě, která tu co nevidět bude.

Uvítám jakoukoliv kritické i pochvalné komentáře ^^

-Shiori
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nicolca Nicolca | Web | 8. listopadu 2010 v 19:48 | Reagovat

Tak je předělaná. :-D Schválně kukni.

2 Yumiko Yumiko | Web | 9. listopadu 2010 v 16:00 | Reagovat

Tak sem si to přetla a i Black Roses. :-D A pokud dovolíš, tak okomentuju obojí najednou, protože jinak bych se asi opakovala. :-D Je to úžasný, prostě totálně žeru ty tvoje povídky, tvoje psaní, a vůbec všechno! NYAH! :-D Nemůžu se dočkat dalších dílů. :-D A k Tale of Heroes. Miliju příběhy s touto tematikou. :-D A ty jména co tam jsou, jsou taky dokonalá. :-D No stručně: Je to krásný. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Děkuji za návštěvu a někdy se zase vraťte!!