Duben 2013

Kusovka # 20

28. dubna 2013 v 17:30 | Shiori Akira |  Kusovky

... prostě nádhere ^^ (zdroj) ...

SHIORI

Po hlavu v učení - den 1

27. dubna 2013 v 18:57 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Dnešním dnem jsem započala dlouho přípravu na všechny části maturitní zkoušky.

Jelikož mě v úterý čeká praktická maturita - do té doby se zaměřuju právě na ni, protože je nejdůležitější. Bez úspěšného složení praktické maturity nemůžu jít k ústním zkouškám - takže bych musela dělat všechno v září znova (kromě písemných). Dnes ráno sem chtěla vstát dřív a učit se od ranních hodin, ale když mi zazvonil mobil v 9:15 - znovu jsem usnula. Nakonec se vstávalo chvíli před dvanáctou - šla jsem si vzít jídlo a pustila jsem se do učení. Ze začátku mě to vůbec nebavilo, ale když jsem otevřela ekonomiku, tak už se to dalo přežit a dokonce to bylo místy zábavné. Jinak se ale nudím. Jsem zvyklá si každý den psát se svým přítelem, ale ten teď je u přátel na kalbě, takže je jasné, že na mě nemá čas a já se s tím musím smířit no. I když je pravda, že by mi mohl aspoň chvilkama něco napsat - když je furt na kompu :(. No to už je jedno - půjdu se zase učit a snad se mi aspoň něco uchytí v hlavě. Tak se tu mějte ...

(a tady něco na uklidnění při učení)

SHIORI


TAK a teď vážně - začínám se UČIT!

26. dubna 2013 v 14:52 | Shiori Akira |  Shiori-deník


Tak zdravím - nakonec všechno dobře dopadlo a jdu k maturitě :) Avšak tímto skončily ty dobré zprávy a přichází na řadu méně oblíbená krutá realita. Toho učení je tolik, že se z toho asi zblázním. Všichni mi říkají, že maturita je lehká, ale já si opravdu nemyslím, že u nás na škole to bude fakt lehké. To, co nám řekli učitelé, že tam nejspíš bude - pomáhej nám pánbůh ... :( Jinak jsem dneska šla naposledy do školy - takže je to takový divný pocit mít už vlastně prázdniny - pokud vše půjde dobře tak do půlky září :D Nu a já se jdu tedy učit - budu sem určitě dávat nějaké ty moje zpovědi - abyste viděli, jak mi z toho už hrabe a leze mi to krkem :D Tak se zatím mějte - a já jdu na to ! :)

SHIORI


TOHLE UŽ JE FAKT MOC ....

24. dubna 2013 v 18:47 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravím - tak se tu zase jednou zastavuji, abych Vás sdělila něco z mého života.
Dneska mě jedna nejmenovaná učitelka tak naštvala, že ještě teď mě to nepřešlo. Ráno jsem měla tak super náladu, ale všechno mi to stihla zkazit za 2 hodiny. K maturitě musíme odevzdávat složku s úkoly (je jich tam asi 40) .. už jsem jí to dávala 3x a dneska mi ji opět vrátila s tím, že pokud to nebude zítra, tak mi nedá známku - což znamená žádná maturita. A aby toho nebylo málo - z účetnictví mi vychází průměr 3.9 a dnes mi řekla, že mi dá asi pětku - protože jí prý o průměr nejde (najednou -- HAHAHA). Myslím si, že si tu čtverku zasloužím ... takže jsem zítra zkoušená z celého sešitu od druháku až po teď .. takže asi nejspíš sayonara maturito - fakt mě tak štve !! Jako bonus, že jsem na ni byla příjemná mi řekla ať jdu na chodbu se uklidnit - tak sem se celá naštvaná zvedla, odešla sem a za sebou silně práskla dveřmi. Takovej RAGE - ale v tu chvíli sem to potřebovala !! Škoda, že nešla za mnou - by jí ta rána třeba zlomila nos :D Na chodbě sem byla asi 30 minut (do přestávky) - učitelka očividně čekala, že zaklepu, vejdu a omluvím se jí - NEVER !!! :-P

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mebq8gtFOp1riyxb1o1_500.gif

Takže se teď šrotím účto - ale něco mi říká, že to stejně nemá moc cenu ... :(

SHIORI

Můj včerejší ragequit Otaku srazu ...

21. dubna 2013 v 16:44 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Tak jsem opět tady - jak napovídá nadpis - včera se opět konal Otaku sraz ve Zlíně.

Hned ze začátku vám musím říct, že nesnáším přecpané místnosti plné lidí, kde si není kam sednout. Navíc jsem celý den měla dost blbou náladu, takže se to na mém chování dost podepsalo. Po dvanácté hodině jsem se s mým bratrem vydala autobusem na sraz. Ve Zlíně jsme byli asi ve 12:15 a šli jsme za ostatníma do parku. Tam to nebylo moc špatný - i když byla trošku zima - ale bylo tam aspoň místo. Byly nějaké ty soutěže - do kterých sem se radši nezapojovala a pak sme se s kamarádkama vyfotili.


(z leva - Shuffle, Já a Awaki)

Do tohoto momentu to bylo úžasný - pak se šlo do čajovny a na mě dopadla ta chmurná nálada. Šla jsem sama v zadu a se zrakem upřeným na chodníku. V jednu chvíli to bylo fakt vážný, ale vydržela sem to. Šlo o to, že tam nebyl můj přítel a navíc mi ho na sraze jeden týpak trochu připomínal, takže jsem byla smutná, že tam nebyl se mnou. Jenže nemůže za mnou jezdit pořád, když to má tak daleko - tohle je cena vztahu na dálku (asi 360 km od sebe).

Poté se došlo do čajovny - kde už teda nebylo moc místa a já si sedla na to poslední. Ostatní prostě stáli. Asi o půl druhé jsem si ze slušnosti objednala džus (ano, opět ředěný vodou - jak překvapivé *facepalm*). Vypila sem ho a pak už nebylo velice co dělat. Lidé vytvořili skupinky, ve kterých se bavili a já s mou náladou sem se sice snažila s někým mluvit, ale to nevydrželo dlouho a začínalo mě to štvát. Vrcholu to dosáhlo v momentu, kdy jsem 15 minut hleděla do stropu. Skončilo to tím, že jsem si vzala bundu, obula sem se a oznámila, že odcházím. Nikdo mi zprvu nevěřit a mysleli si, že si dělám srandu - ale když mě za půl hodiny hledali - už jsem tam dávno nebyla. Už jsem byla na půl cesty doma.

Inu jsem vyrazila na svou dlouhou cestu. Bydlím ve vesnici, která je od zlína cca 9 km. Jelikož mi nejel autobus - musela jsem jít pěšky. Naštěstí sem si uvědomila, že do vesnice po cestě asi 7 km od mojí vesnice jezdí MHD, takže jsem si okamžitě koupila lístky na MHD. Netrvalo ani 5 minut a zastavila mě jedna paní, která hledala ve městě jeden obchod. Já jí poradila, kde je a zavedla jsem ji tam. Mám teď pěkný pocit, že jsem udělala dobrý skutek :) MHD do oné vesnice jsem stihla na sekundu přesně - díky bohu. A už sem se vezla.

Když jesm vystoupila, začala moje pěší túra skrze les domů. Původně jsem si chtěla stopnout auto, ale při mém štěstí by to byl určitě nějaký úchyl - takže jsem od toho upustila. Po několika stovkách metrů jsem si zapla na mobilu písničky - ale ke vší smůle se mi po 3 písničkách skoro vybil T_T. Takže jsem si začala zpívat - abych se nenudila. Cesta lesem je samá nepřehledná zatáčka, ale naštěstí nejelo moc aut, tazkže jsem ty nepřehledné úseky vždycky rychle přeběhla, protože jsem se opravdu bála, že mě některé z aut neuvidí. Asi v půlce lesa se stalo přesně to, co jsem čekala. Projelo kolem mě auto, které po pár metrech začalo couvat. Nehorázně jsem se lekla, protože nevěděla co očekávat. Je to nějaký úchyl? Nakonec se z úchyla vyklubal soused. Zastavil a řekl: ,,Súsedko, já sem tě málem ani nepoznal. Toš si zastup a já tě svezu" A tak skončila moje pěší túra. Soused mě odvezl domů a tím mi byl můj dobrý skutek velmi štědře oplacen.


(nějaké ty fotky z cesty domů)

Nu a doma jsem jen čekala, až se ostatní ze srazu vrátí - měli u nás spát dva lidi - kteří tedy nakonec opravdu ze srazu přijeli. Nakoupil se chlast, šli jsme na chvilku ven a přibrali sme další kamaráky z vesnice - takže nás bylo 6 - nu a potom se šlo opět k nám, kde začalo to popíjení. Abych pravdu řekla, tak si i něco nepamatuju, protože jsem toho vypila fakt hodně. Pak mi na skypu ještě zavolal přítel - udělal mi tím fakt neskutečnou radost - a přidal se k nám aspon přes internet. Večer to byl velice příjemný - no a dnešní ráno ani nebudu komentovat :D

A to je asi všechno - takový spam tu ještě nebyl :D

SHIORI

Kusovka # 19

21. dubna 2013 v 16:01 | Shiori Akira |  Kusovky

Obrázky tohoto autora jsou opravdu nádherné. Má úžasnou techniku ! (zdroj)

SHIORI

Mirror´s Edge - recenze

20. dubna 2013 v 0:46 | Shiori Akira

*recenze je pouze můj názor a nemusí se shodovat s vaším

Název: Mirror´s Edge
Datum vydání: 13.1.2009 (pro PC)
Vydavatel: DICE & EA
Žánr: akční
Platformy: Play Station 3, Xbox 360 ...

KLADY

+ zajímavá zápletka
+ prostředí hry
+ originalita
+ hratelnost
+ graficky málo náročná
+ soundtracky
+ grafické zpracování videí

ZÁPORY

- slow bug (objevil se mi zatím pokaždé)
- krátký playtime příběhu
- hledání zásilek/balíčků


K-ON girls

18. dubna 2013 v 18:15 | Shiori Akira |  Oblíbené-Shiori

Při prohlížení FB jsem náhodou narazila na tyhle nádherné obrázky z K-ON :)
Opravdu se mi líbí ten real style kresby ^__^
Zbytek holek v celém článku :)


Kresba 0.1

15. dubna 2013 v 22:33 | Shiori Akira |  Grafika z nudy


Nažďár - dneska jsem tu jen na skok. Tuhle holčinu jsem kreslila dneska v matematice.
Je to takové obyčejné a nic moc, ale ať tu aspoň přidávám něco svého :)

SHIORI

Nový týden - hromada učení !

14. dubna 2013 v 21:43 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Dobrý večer přeju ! ^__^
Opět jsem si našla přestávku mezi učením a jdu se vám tu nějakým způsobem vyzpovídat.

Včera mi opět odjel přítel a tím skončilo všechno dobré. Teď nastává ten pravý teror. 30.4. - Praktická maturita - té se bojím opravdu hodně a mám z ní neskutečné nervi. Snad to moc nepokazím. Jsem si jistá, že udělám jen informatiku, protože tu do nás učitelka drtí pořád a nedá nám ani chvilku oddech, takže to umím všechno nazpaměť. Další docela v pohodě bude PEK (Písemná a elektronická komunikace) - psaní dopisů a všech administrativních žvástů se třeba nějak našrotím - co mi taky zbývá, že? :) Opravdu velký strach mám ale z počítání příkladů ekonomiky a samotného nejstrašidelnějšího účetnictví. Opravdu se toho začínám bát a dokonce jsem se přinutila i učit. Můžu teda už jen doufat, že to bude v pořádku. Snad nebudu moc nervózní, protože tohle mě vždycky pohřbí a já to nedám. Prostě budu muset být v klidu a šak ono to nějak dopadne. No, ještě uvidím.

Už se opravdu těším až tohle bude za mnou ... mám toho už DOST!! >_<

SHIORI

Kuro Lolita 0.1

13. dubna 2013 v 17:54 | Shiori Akira |  Japonská móda

Dnes jsem si jako fanoušek černé barvy vybrala módní styl Kuro Lolita.
No není to prostě boží? :)

zdroj: google.com

Učení je mučení - a mě to platí dvojnásobně.

9. dubna 2013 v 16:53 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravím Vás - to jsem já - majitelka tohoto Blogu - SHIORI ! ^__^

Momentálně se nacházím ve stavu naprosté otrávenosti a nechuti. Proč? Může za to škola a maturita (hlavně ta Praktivká, kterou mám za 21 dnů - zabijte mě). Stále mám pocit, že nic nestíhám a nakonec se to všechno pěkně podělá. Celé dny se jen učím, ale zatím nevidím vůbec žádný pokrok. Jde to se mnou vážně z kopce. Pokud vše půjde tak jak má, tak by se moje aktivita měla po matuře (začátek června) opět vrátit do normálu a budu spamovat, spamovat a zase jen spamovat novými články :) Tak si na můj oficiální comeback ještě chvilku počkejte a držte mi palce :) Snad Vás nezklamu a nakopu maturitě pr*el :D Nu a já se jdu opět učit !

SKORO ZOMBÍK SHIORI :)*tohle mám občas chuť s těma maturitníma tématama udělat :D*

Yokoso! Japan Visit Japan Campaign

7. dubna 2013 v 19:58 | Shiori Akira |  Obrazem z Japonska

Neláká Vás Japonsko? Po tomto videu už začnete šetřit peníze na cestu ! :)

Šijem jako o závod

7. dubna 2013 v 11:56 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravíčko ! Tak se zase ozývám s nějakým tím výkecem.
Tento víkend se u nás šijou cosplaye na Animefest :) Momentálně děláme kamarádčin a já
začínám mít pocit, že ten můj se nestihne T_T Ale tak snad se ho do AFka dočkám :)
Moje mamka je fakt týpek - se divím, že jí z toho šití ještě nehrabe.

Snad to všechno stihnem a na AFku už budem mít cosplaye hotové. Kdyžtak sem pak hodím fotky, ale za nic neručím :D Chci si to nechat jako překvapení až na AFko :) Tak nám držte palce ať se nám to povede :) ^^

SHIORI, AWAKI a mamka :)

(naše cosplaye, které děláme)

Japonsko 0.2 - Fuji

6. dubna 2013 v 12:24 | Shiori Akira |  Obrazem z Japonska

zdroj: google.com

Wa lolita 0.1

6. dubna 2013 v 12:14 | Shiori Akira |  Japonská móda

Dneska jsem Vás přišla obohatit pár obrázky ve stylu Wa lolitek. Jde o styl, který má prvky kimona. Jak můžete vidět na obrázku, tak je i mnoho různých druhů Wa lolitek. U čtvrtého obrázku se přesvědčíte :) Šaty z toho čtvrtého bych chtěla mít - je to takové punk něco a opravdu moc pěkné :)

SHIORI

zdroj: www.tumblr.com


Shironuri 0.1

4. dubna 2013 v 19:00 | Shiori Akira |  Japonská móda

No nevypadají nádherně? Opravdu velmi povedené fotky. Ty detaily oblečení a líčení jsou prostě neuvěřitelné. Třetí obrázek je od ostatních trochu odlišný, ale líbí se mi motiv té pavoučí lilie - opravdu nádhera !
A který model se líbí nejvíc Vám?

SHIORI

zdroje: www.minori.co; www.tokyofashion.com

Shironuri - White Face Monster Party

2. dubna 2013 v 17:32 | Shiori Akira |  Japonská móda

Dnešní článek jsem si připravila o módním stylu Shironuri. Nedávno se totiž v Japonsku uskutečnil jejich menší sraz a některé módní kreace mě naprosto uchvátily.


Japonsko 0.1 - Tokyo

2. dubna 2013 v 16:56 | Shiori Akira |  Obrazem z Japonska

(zdroj : google.cz)

Nová rubrika je tu !

2. dubna 2013 v 16:12 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravíčko, možná jste si všimli, že na blogu přibyla v menu nová rubrika. Uznala jsem za vhodné ji sem zařadit, protože se hlásím na VŠ obor - Japonská filologie, takže kvůli přijímačkám už bych o Japonsku měla přece jen něco vědět, abych se na tu školu vůbec dostala. A tak mě napadlo, že přidávání článků do této rubriky mi zároveň poskytne i jistou přípravu na zkoušky. Neříkám, že budu přidávat článku každý den, ale vynasnažím se :) Za 28 dní píšu PRAKTICKOU MATURITU, takže toho času opravdu už moc nemám. Snažím se teďkom dohánět všechno, na co jsem uplynulé 4 roky z vysoka kašlala. Takže dělám referáty do čejáku a snažím se nějak poskládat dohromady nějaké ty maturitní otázky, abych dostala aspoň tu čtverku :D Já se na maturitu nehodlám učit na jedničku - prostě se naučím tak, abych ke všemu aspoň něco řekla a snad mi učitelka trochu píchne na potítku .. jinak - pomáhej pán Bůh :D No a já asi zase pádím dělat ty referátky - dneska určitě ještě něco přidám :)

SHIORI

PS: Zase bude pokračovat vydávání Bleache - taky se tak těšíte jako já ? :)Děkuji za návštěvu a někdy se zase vraťte!!