Květen 2013

Potřebuju nějakou soutěž :)

31. května 2013 v 15:12 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Dostala sem chuť se zapojit do nějaké soutěže (nejlépe grafické)
Proto se obracím na Vás, zda-li nevíte o nějaké, kde se v těchto dnech dělá nábor.
Popřípadně jestli nechcete nějakou uspořádat :3 . Potřebuju se zlepšít v grafice, a když
soutěžím, tak to jde líp :) Takže mi sem hažte odkazy na soutěže, které by mohly znamenat výzvu.

SHIORI

Grafika = nedostatek spánku

30. května 2013 v 1:42 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Ahojte děcka ! Tak mám až do září volno a už se začínám nudit.

Dneska jsem pracovala na druhém blogu, který obnovujeme s holkama. Bude tam snad všechno, na co si vzpomenete, tak až ho spustíme, tak se tam nezapomeňte podívat. Já dneska makala na designu asi 5 hodin - a líbí se mi. Z části je animovaný, takže sem zkusila zase něco nového .. a vypadá to fakt dobře :3 Taky sem dělala rubriky a já nevím co ještě... a už jsou najednou dvě ráno. Půjdu už spát - dneska toho mám fakt dost ! :) Tak já se ozvu zase ráno .. :)

SHIORI

Bylo to těžký, ale matura je doma !!

28. května 2013 v 11:14 | Shiori Akira |  Shiori-deník

HO HO HOO! A maturita je doma !! HELL YEAH.

Ale povím vám, že to byl fakt dost hrozný zážitek - sice sem neměla takové nervy jako ostatní, protože sem tam šla s tím, že to neudělám a půjdu až v září. Uměla sem toho asi o 70% míň jak ostatní, ale dala sem to ti tak. Měla sem prostě štěstí na otázky. Měla sem sice skoro "plný počet bodů", ale na tom nesejde, hlavně, že mám maturu za sebou. Na začátku června mám slavnostní vyřazení a pak budu mít dlouhé volno (i když to mám prakticky už teď) .. HELL YEAH. Teď jen počkat, až mě oficiálně přijmoun na VŠ a budu vysmátá dalších pár let. YATAAAAA !! ^__^ Dneska je u mě ještě přítel, ale zítřa odjíždí T_T, takže mě tu v odpoledních hodinách čekejte - pokusím se to tu nějak rozjet :)

SHIORI
Narozeniny, horečka a maturita

26. května 2013 v 22:39 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Dobrý večer,

zdraví Vás již jeden den 19 letá Shiori :) Ano, včera sem měla narozeniny :3 !
Měla sem velkou oslavu, na které bylo asi 17 lidí. Pilo se, tančilo a prostě toho bylo moc. Opravdu sem si to užila .. :) Škoda, že nebylo lepší počasí, ale co se dá dělat. Snad na číslo 19 budu mít jen samé pěkné vzpomínky ;). K té horečce - po tom včerejšku/dnešku jsem nějaká špatná - bolest v krku, se kterou bojuji asi 14 dní se probudila, takže mám zaděláno na angínu - nejspíš. No a ke všemu mám zítra ústní maturitu, ale nestresuju, protože nic neumím a jsem prostě už smířená s tím, že tam půjdu v září - navíc můj zdravotní stav je dost hrozný (ale tak třeba jim moje nemoc přimhouří oči) :D Sem na zítřek zvědavá - všichni budou vystresovaní, ale mě to moc neštve, protože jsem s tím smířená a maturovat v září není tak špatný - aspoň se o prázdninách nebudete nudit :D

Shiori


Star Trek: Do temnoty - comming soon ^^

22. května 2013 v 8:54 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Ani si nedokážete představit, jak moc se tam těším :) Musím si našetřit nějaké prachy.
132 nejkrásnějších minut v kině za celý život :3 Premiéra 6.6. - na tu asi nepůjde. I když bych ráda :D

SHIORI

Nejspíš jsem přijatá na VŠ :)

21. května 2013 v 20:46 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Tak jsem to nejspíš zvládla !

Na oficiálních stránkách univerzity už jsou předběžné výsledky a podle těch jsem přijatá. Zatím jsou teda jen výsledky pro jednooborovou Japonštinu, ale na tu sem stejně chtěla jít víc, takže asi tak :3 Druhý obor byla japonština kombinovaná se žurnalistikou, ale to bylo spíš záchranné, protože na jednoobor jde vždycky více lidí. Pokud mě vezmou, tak budu fakt moc ráda, protože je tohle moje vysněná škola a budu tam chodit opravdu velmi ráda :3 Už se těším - snad mi to vyjde. Teď jen udělat maturitu. Zatím mi to vychází dobře, tak snad se nic nepokazí. To se dozvím příští pondělí v odpoledních hodinách. Pokud všechno vyjde, tak bych měla začít bydlet v Olomouci :3 Už se tam opravdu moc moc těším ! :)

SHIORI


Přijímačky na VŠ za mnou -___-"

18. května 2013 v 18:50 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Ahojte, tak jsem dojela z přijímaček!!!

Byla to hrůza děs a už to nechci víckrát začít - po TSP testech (všeobecné znalosti) si připadám jako největší blbec na světě. Nic jsem nevěděla .. fakt otřesný - já sem tak blbá !! >_< Aspoň, že test z japanologie byl docela jednoduchý. Měla jsem ho hotový za 15 minut, tak snad bude aspoň něco dobře. Výsledky se dozvím asi do 2 týdnů, ale spíš dýl. Uchazečů bylo fakt dost - asi 200 lidí a berou tak 50 ani nwm .. takže nejspíš NO CHANCE ! T_T . Ale tak svět se nezboří - i když možná jo. A teď se musím začít učit na maturu .. aspoň tu bych mohla dát, i když už jsem nějak vnitřně smířená s tím, že ji budu dělat až v září... no co už. Sem trotl.

SHIORI


Přijímačky na VŠ - už zítra .. >_<

17. května 2013 v 18:01 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravím, takže zítra mám přijímačky na VŠ.

Abych pravdu řekla, tak z nich mám daleko větší strach jak z maturity. Protože na přijímačky mám jen jeden pokus no .. -_-, ale maturu můžu jít klidně dělat až v září, když se nezadaří. Ale snad mi to všechno vyjde - bylo by to děsně super :) Na přijímačky jsem se začala učit tak před dvěma dny, ale dneska asi nejvíc - sice se toho moc naučit nejde, ale nějaké blbosti jsem si zjistila. Na TSP se stejně naučit nejde.. a na oborový jsem si našla něco o Japonsku, takže snad se mi zadaři. Držte mi palce - opravdu moc mi na tom záleží :)

SHIORI


Krátce z AFka

15. května 2013 v 0:20 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Ahojte - tak jsem tady ! (Doma jsem sice od včerejšího večera, ale na tom nesejde)

Rozsáhlejší report z Animefestu 2013 vám napíšu zítra ^^

Letošní Animefest byl takový průměrný. Program nic moc, ale bylo to zase jinačí než v ostatních letech. Všude jsem s sebou tahala přítele (chudáček můj -_-") - takže se nudil stejně jako já. Skoro celou dobu pršelo, my dva spali ve stanu kousek od výstaviště (asi 5 minut cesty) - v noci byla zima .. brrrr >_<. Ale tak nakonec jsme nezmrzli :3. Tento Animefest byl zase ve znamení nekonečných front na přednášky/filmy. Nakonec jsme několik stihli a vešli se. Viděli sme všechny 3 filmy Berserku - za což jsem i docela ráda. Nebylo to vůbec špatné ... akorát to dohromady mělo asi 6 hodin -_-. Nakonec jsem docela spokojená. Byla tam spusta cosplayerů - hlavně naše skupina LoLkařů (na FB máme už přes 200 fanoušků O_O). Zítra napíšu víc - teď jdu dospávat můj spánkový deficit. :D

SHIORI

Už je to tady - Animefest 2013

10. května 2013 v 0:48 | Shiori Akira |  Shiori-deník
Domů

Tak a je to tady !! Dneska to v 16:00 vypukne ^^
Cosplay hotov, sbaleno ještě nemám, ale to se stihne všechno ráno :3
Ráno vstanu, dobalím si věci, zajdu do obchodu na chleba (k těm řízkům). Pak si obleču část cosplaye, vezmu hůlku a jdu :) Snad se na mě nebude v tom buse dívat moc lidí - njn - sem divná :D Pak jdu ke kámošce, kde se obleču už celá .. nejspíš a jedem ve 14:11 do Brna na AFko. Ve čtyři dojedem na místo určení, kde mě bude čekat přítel (snad na mě nezapomene) a půjdeme do kempu, kde rozložíme tábor.. :) Tam se setkáme s Kyynade a půjde se na Animefest. (Bože, snad si nic nezapomenu). No a pak nastane program, který sice moc navštěvovat nebudu, ale proč ne? :D Určitě půjdu na yuri přednášku .. :D:D Tam prostě musím :3 (nejsem sice moc fanynka yuri, ale klidně se podívám, že?). Snad to všechno vyjde podle plánu a moc nezmoknem - protože můj cosplay není zrovna nejteplejší a byla by mi asi zima :D ^^

Tak zatím - SHIORI ^^


Cosplay hotov, můžu jet :3

8. května 2013 v 14:26 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravíčko, takže dneska jsme s mamkou konečně dodělaly můj kostým.
Takže už můžu s klidem jet na Animefest. Nemusím se už o nich starat - jen čekat :)
Pro zvědavce cosplayuju Spellthief Lux - a vypadá to fakt dobře. Vysoce nad mé očekánání.
Mámka je prostě týpek :) Tak snad to dopadne dobře. V pondělí sem hodím nějaké fotky.

Tak a já opět mizím - SHIORI


Animefest - za 5 dní

5. května 2013 v 1:38 | Shiori Akira |  Shiori-deník
Domů

Animefest se blíží - a já na 100% jedu ... s několika lidma z blogu už jsem domluvená, že se sejdeme. Pokud má zájem ještě někdo, nechť si mě přidá na skypu - nick: rukia-san11 - a tam už se s ním nějak domluvím :) Ráda vás poznám osobně :3 Hlavu vám neukousnu :D:D To je asi prozatím všechno :)

SHIORI

Něco málo už mám za sebou :)

3. května 2013 v 21:09 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Ahoj - a co mám vlastně za sebou? Praktickou maturitu, půlku angliny a celou češtinu.
Aby v tom nebyl binec, začnu pěkně od začátku - ale stručně - bylo by to na dlouho :)

PRAKTICKÁ MATURITA - 30.04.2013

V této zkoušce jsme museli zvládnou účtovat, počítat ekonomické příklady, vyznat se v informatice a nějak pořešit účetnictví na počítači. Z praktické byla spousta lidí vylekaných, protože pokud neuděláš praktickou - nejsi připuštěný ani k ústní části - což by znamenalo, že skoro všechno znovu na podzim >_< (a to nikdo OPRAVDU nechce). Já byla naštěstí v klidu, protože byl u mě přítel, který mě uklidňoval a opravdu to zabralo, protože ráno před zkouškou jsem byla jediná, která neměla stress ani záchvaty hrůzy :D Kamarádka vykouřila před školou 3 cigarety na nervy - a šlo se do školy. Zkouška trvala 5 hodin - 2 účetnictví, 1 ekonomika, 2 na PC. Bylo to opravdu těžké. O nějakých chybách vím, některé si zatím ještě neuvědomuju ... výsledky se však dozvím až 27.5. - při zahájení ústní maturity - no a tam se dozvím zda vůbec budu maturovat :D Tak snad to nebude tak hrozný :)

ANGLIČTINA - PÍSEMNÁ PRÁCE - 02.05.2013

Státní maturita už mě tak moc neděsila. Šla jsem do školy ještě víc v klidu. Zkouška trvala asi hodinu a během toho jsme musela napsat jeden neformální dopis kamarádovi Brianovi - kde mu sdělujeme, že jsme ne nějaké brigádě v Anglii, popisujeme místo, kde pracujeme a zážitky ... A druhý dopis byl o tom, že prodáváme nějakou naši věc, kterou si nemůžeme nechat, protože po ročním pobytu v Anglii se vracíme domů a nelze tu věc přepravit. Já jsem prodávala postel. Bylo to docela jednoduché, ale jsem zvědavá na výsledky ... >_<" .

ČEŠTINA - DIDAKTICKÁ TEST - 03.05.2013

Z tohoto testu jsem měla nejmenší obavy. V hodinách češtiny jsme si totiž zkoušeli verze z minulých let a vždycky jsem tam měla opravdu málo chyb - takže jsem si prostě věřila, že to bude stejně EASY. NEBYLO - borci z CERMATu se očividně rozhodli, že nás potrápí. Chvílemi se mi zdálo, že nepíšu češtinu, ale dějepis ... byla tam spousta chytáků a věcí, které jsem nevěděla a pouze typovala odpovědi. K večeru se na internetu objevily výsledky (neoficiální) - ale podle nich mám asi 41 bodů - což je trojka - ale aspoń vím jistě, že jsem to udělala :) A to je důležitě :3

ČEŠTINA - PÍSEMNÁ PRÁCE - SLOHOVKA - 03.05.2013

Slohovku jsme psali asi za hodinu a půl po didaktickém testu. Já už dopředu věděla, že budu psát úvahu, protože se mi to zdá jako lehké téma a nejde u toho skoro nic pokazit. Na vybrání tématu jsme měli 25 minut - no a jelikož hned první byla úvaha - tak mi výběr trval asi půl minuty :D:D Takže zbylých 24 minut jsem psala do poznámek samotnou slohovku. Když po uplynutí 25 minut rozdala učitelka papíry, kde měla být oficiální verze slohovky - pouze jsem ji přepsala z poznámek. Takže jsem končila asi hodinu před oficiálním koncem slohovek. Jsem ráda, že jsem to stihla tak rychle ... mohla jsem se aspoň rozloučit s přítelem, kterému jel ve 13:25 autobus domů :). Sice to bylo jen na 5 minut - ale aspoň to :3

No a to je zatím všechno - teď jsem úplně mrtvá. Zítra dodělám cosplay a příští týden je ANIMEFEST !! YATAAAA :3 Nehorázně se těším ^^ . V úterý si půjdu ještě napsat druhou část angliny, takže budu opět informovat :)

Zatím ahojte

SHIORIDěkuji za návštěvu a někdy se zase vraťte!!