Únor 2014

* T.H.E E.N.D *

24. února 2014 v 22:39 | Shiori Akira

Kdysi dávno sem si myslela, že tohle na tento blog nikdy nenapíšu ...

Ne, dneska není APRÍL a tohle není žert - opravdu to tady balím. Po dlouhém uvažování a rozmýšlení jsem k tomuto názoru dospěla. Ač to prvně vypadalo, že to nejspíš obrečím, teď to beru docela v klidu. Jak se říká - zavřou se jedny dveře, otevřou se jiné. Tento blog byl pro mě něco jako moje děťátko - celé 4 roky sem tady strávila... proto nebylo lehké se s ním jen tak rozloučit. Za ty roky se můj blog stal docela známým (i když asi ne tak, jak sem původně plánovala). A já doufám, že ste si to tu užili aspoň tak dobře jako já :)

Když teď nebudu na blogu, budu se snažit věnovat něčemu jinému -- především se budu zdokonalovat ve mnoha věcech (cosplay, angličtina...). Taky se budu nějak snažit se konečně dostat na výšku (a díky tomuto budu mít fakt čas - snad). Zřejmě začnu také víc hrát hry, protože se asi občas budu nudit - no co už.

Na své oblíbené blogy budu určitě dál pravidelně chodit - mám Vás moc ráda as radostí čtu vaše nové články.

Závěrem chci jen říct, že jsem na tenhle ten blog pyšná (i když popravně mohl mít lepší název). Za těch pár let jsme se já i tento blog hodně změnili - určitě k lepšímu. Články byly kvalitnější a i já sem přestala psát kraviny a zkusila psát bez pravopisných chyb -- no škoda, že mi to zase tak dlouho nevydrželo.

Loučím se - moji návštěvníci, obdivovatelé i náhodní kolemjdoucí .... tohle je opravdu poslední SBOHEM !!

SHIORI


... ale pamatujte ... naděje umírá poslední ...

Události posledních dní ...

21. února 2014 v 23:31 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravíčko - asi se dneska nezmůžu na nic víc než jen zase na nějaký ten výkec z mého života. Co teď vlastně dělám? Momentálně se velice těším na prázdniny, protože pojedu k příteli. Neviděli sme se měsíc, takže se těším fakt hodně! Taky dělám autoškolu. V úterý (snad - teď mám trošku sklerozu) budu mít páté jízdy. Abych pravdu řekla, tak řízení mi vůbec nejde a během každé jízdy málem sejmu minimálně jednoho důchodce nebo do něčeho málem narazím (posledně to byl obří červený kontejner).

Už mě to nebaví tak jak na začátku (autoškola) - hlavně teda ty teoretické hodiny. Připadají mi pořád delší a delší a ubírá mi to hodně času. Chodím tam ve čtvrtek od 15 do 18 a v sobotu od 9 do 12. Což znamená, že ve středu jezdím domů v sedm a o víkendu se moc neprospím - chjo. Snad to bude brzo za mnou - úspěšně. No pořád si někde v koutku mysli říkám, že ty jízdy stejně napoprvé neudělám :D No co už - svět se nezboří .. jen to bude něco stát.

Také sem si podala přihlášku na VŠ, tak doufám, že mi to tento rok konečně vyjde. Rozhodla sem se na ně připravit - tak snad jo. Jdu na stejný obor s přítelem (můj nápad to nebyl), takže pokud se dostaneme oba, tak spolu budeme nejspíš i bydlet :3

No a poslední část proslovu věnuji cosplay. Já osobně sem se nějak zasekla ve výrobě a čekám na materiál a nápady - chjo. Ale naší cosplay skupině se docela daří. Dneska sme dosáhli 2000 lajků na stránkách :) Tak aspoň něco pozitivního :))

Mějte se teda pěkně - nevím, kdy vyjde další normální článek ... možná ani nevyjde. Přesně nevím - nic se mi nechce dělat a tak nějak ztrácím motivaci v něčem pokračovat.

(video z nedávno proběhlého Katsuconu 2014 - opravdu povedené)

SHIORIZase na to dlabu ... ^^

16. února 2014 v 15:44 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Ano, je to tak - zase tady na to dlabu .. a asi i dlabat budu :D Nějak se mi nechce nic přidávat ani vymýšlet. Mám toho teď docela dost a pokud zrovna nedělám nic důležitého, tak většinou hraju hry :) Čímž se aktivita opravdu zmenšuje až skomírá. V nádledujících dnech to asi nebude jinak - opravdu se mi nechce !! :D

Navíc teď zažívám takovou menší blogovou krizi - a nevím jak mám dál pokračovat. No snad se z toho brzo dostanu a opět začnu něco dělat.

SHIORI

You´re a cosplayer? You NEED to see this!

13. února 2014 v 21:22 | Shiori Akira |  Ostatní cosplay

Tohle video dneska na FB sdílelo opravdu hodně lidí - a já se tomu ani nedivím. Tohle video je naprosto úžasné .. dokonale vystihuje "život" cosplayera. Všechny ty problémy s výrobou a poté ten zasloužený obdiv a pozdrav :) Velice pěkně natočené, sestříhané a vůbec je to nádhera. Pokud se Vás někdo bude někdy ptát, co je co cosplay nebo bude vůči tomu mít blbé narážky - ukažte mu tohle video !!! :)

SHIORI


Nové oči :3

10. února 2014 v 19:17 | Shiori Akira |  Shiori-deník

BAF !! Jo - sem to já .. respektive moje oči .. doufám, že ste se aspoň trochu lekli :D

Dneska mi došly moje vytoužené čočky (trvalo to 3 dny - not bad .. byl víkend). Původně měly být trošku víc modré, ale zase tak moc to nevadí .. to nějak přežiju - maximálně si koupím ještě jedny modřejší :D Když už teď vím, že moc nekryjí. A co vy? Zkoušeli jste někdy čočky?
Abych pravdu řekla, tak aplikace a poté sdělávání pro mě byl opravdu zážitek do konce života. Vím o sobě, že mám hodně citlivé oko, takže sem si čočku nasazovala asi 15 minut než se mi to nějak povedlo - druhé oko bylo už v pohodě. Jen sem slzela a mrkala jak dement :D Taky u toho padlo několik vulgárních slov :D Sundávání už se celkem dalo, ale taky chvilku trvalo než sem na to přišla :) No zkusím si je vzít zítra do školy - docela se těším na ty xichty spolužáků :D :D

SHIORI


[AKELA TAKA] - rozhovor

9. února 2014 v 13:39 | Shiori Akira |  Rozhovory s cosplayery

Tak jsem si pro Vás připravila úplně první rozhovor s nějakým tím cosplayerem. Jako první jsem si vzala na mušku Akelu, protože se s ní znám už dlouho a vůbec jí nevadilo stát se mým prvním pokusným králíkem. Zkoušela sem vymýšlet co nejlepší otázky, ale není to moc jednoduché - budu na sobě ještě muset zamakat.

Taky jste si určitě mohli všimnout (ti, co se aspoň trochu zajímají o českou cosplay scénku), že jedna holčina má blog, kde taky dělá rozhovory s cosplayery - dokonce i s těmi, kteří ani za moc nestojí. No já sem budu dávat pouze ty, kteří jsou něčím zajímavý a mají nějaké ty zkušenosti. Rozhovory s cosplayery jsem měla už v plánu dlouho, ale pořád na to nebyl čas ani nálada - tak snad to nikdo nebude brát jako kopírování oné slečny na jistém blogu.

[PARADISE KISS] - recenze + hodnocení

8. února 2014 v 22:36 | Shiori Akira

Dneska jsem si pro Vás připravila další recenzi na trošku starší anime - ale zato opravdu dost dobré anime. Dodnes patří k jedněm z mých nejoblíbenějších a mohla bych se na něj dívat pořád dokola :)


TYP: TV série
POČET DÍLŮ: 12
STAV: dokončeno
ROK VYDÁNÍ: 2005
ŽÁNR: komedie, drama, romantika, ze života, josei

HODNOCENÍ:

KRESBA: /
PŘÍBĚH: /
HUDBA: /
ORIGINALITA: /

Kresba u tohoto anime mě zaujala hned od první sekundy. Není to kreslené v typickém anime stylu - vypadá to trochu opravdověji. Postavy mají naprosto unikátní kresbu očí a celkově je kresba opravdu nádherná a propracovaná. Příběh za kresbou ani v nejmenším nezaostává - je to naprosto úžasný příběh, u kterého se člověk zasměje, ale i pobrečí. Paradise kiss má dost zvláštní soundtracky - skvěle podtrhují děj, ale samostatně na poslouchání se mi moc nezamlouvají. Opening a ending je však skvělý a poslouchám ho skoro pořád už X let. No a originalita? Abych pravdu řekla, tak moc anime na motivy modelingu a návrhářství opravdu neznám - navíc tak skvěle pracované. Navíc samotný žánr josei je opravdu dalo by se říct unikátní a moc se s ním nesetkáte.


Kresba 0.3

8. února 2014 v 16:56 | Shiori Akira |  Grafika z nudy
Tak jsem si nějak všimla, že už tu nějakou chvilku zase nepřibyla nějaká má kresba. Ve škole se sice nudím, ale nikdy to nevypadá tak dobře, abych se o to s vámi chtěla podělit. No nedávno sem se nudila tak, že sem něco zkusila vyplodit. Nějak sem se u toho inspirovala Lightning z Final Fantasy :D Protože ona má prostě boží vlasy - a mně prostě nejdou ty vlasy vymýšlet, takže si musím brát inspiraci jinde no :D Ale co už.

Jinak tahle kresba je narozdíl od předchozích kreslená jen tužkou - se trochu bojím, že bych to pokazila :D A trvalo mi to asi půl hodinky - sama nevím :D Kreslila sem to s přestávkama :)


PS: Chcete více kreseb? :) Klidně něco nakreslím i na přání .. aspoň budu mít co kreslit :3

SHIORI

Neustále změny na BLOGU a mé zážitky z autoškoly...

6. února 2014 v 12:22 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Zdravíčka, tak se zase ozývám s nějakým tím vykecávacím článkem z mého velice "zajímavého" života :) Ne, je to pravda - teď se toho opravdu děje hodně a tak mám o čem povídat - otázka jestli to někoho zajímá :D:D

ZMĚNY NA BLOGU
Jak už říká nadpis - neustále tady na blogu něco dělám - i když to na první pohled nejde úplně tak vidět. Jde především o promazávání starých článků, mazání nesmyslných věcí v galerii a předělávání rozcestníků apod. Každý den na tom pracuju aspoň dvě hodinky (dobře, ne každý den ...). Abych pravdu řekla, tak do týdne bych mohla mít všechno hotové - za čož bych byla moc ráda :) I když anime rozcestníky a všechny ty obrázky, které tvořím - to bude ještě práce na dlouho :) Tak mi držte palce --- dneska sem se pokoušela nějak upravit rozcestník FOR YOU - no nevím jestli jsem tomu nějak pomohla .. pořád je to nějaký divný :D

AUTOŠKOLA
Tak tady už se dostáváme k té vtipnější části mých keců. V pondělí sem byla na první zkušební jízdě ve trenažéru :D Hele nebudu Vám nic nalhávat - AUTOŠKOLA NEBYLA VŮBEC DOBRÝ NÁPAD. Absolutně vůbec mi to nejde :D Jediné co umím je nastartovat a pak zabrzdit a vypnout motor. Můj největší nepřítel je řadící páka, kterou jednoduše nenávidím, protože mě vůbec neposlouchá a háže si tam zkrátka převody jaké chce :D :D No co už - maximálně někoho přejedu za týden až si sednu do auta a vyjedu do ulic :D :D Bože snad nebudu muset zastavovat někde do kopce -- protože rozjíždění do kopce není vůbec žádná sranda ... trenažér mě v tom jen ujistil :D Ale těším se na zatáčky -- ty mi jdou skvěle :D Dneska jdu na tří hodinovou teorii - zase - tak budu asi zase o něco chytřejší. Hodně mě to baví ... teda aspoň ta minulá hodiny byla skvělá -- tak sem zvědavá na dnešek :3

SHIORI[BLOOD +] - recenze + hodnocení

4. února 2014 v 16:32 | Shiori Akira

Po nějaké době se tu opět hlásím s další recenzí na anime. Tentokrát to bude něco staršího - co už dnešní mladá generace ani pomalu nezná - což je vážně škoda. Pokud jste jedním z těch, kteří z tímto anime zatím neměli tu čest - určitě si aspoň kousek recenze přečtěte :)


TYP: TV série
POČET DÍLŮ: 50
STAV: dokončeno
ROK VYDÁNÍ: 2005-2006
ŽÁNR: akce, záhady, drama, horor, upíři, nadpřirozeno, vojenské

HODNOCENÍ:

KRESBA: /
PŘÍBĚH: /
HUDBA: /
ORIGINALITA: /

Sice je tohle anime staré už 8 let - no kresbou skoro vůbec nezaostává - avšak na 5 hvězdiček to není - nebylo tam nic originálního a něco, co by mě zaujalo. Po příběhové stránce to nebylo špatné, ale když jsem se na to dívala poprvé, tak mi to moc nesedlo a chyběla troška a já se na to málem přestala dívat - má to prostě své slabé chvilky. Hudba byla během celého anime super - teda aspoň většina soundtracků. Hvězdičku sem ubrala kvůli poslednímu openingu, který je prostě na můj vkus fakt dost děsnej - ale tak 100 lidí, 100 chutí :D. Plný počet hvěz získalo tohle anime za originalitu, protože mi to přijde fakt originální. Sice upíři a já nevím co - ale tohle je jednoduše opravdu skvělé :)


Baka to Test to Shoukanjuu - rozcestník

4. února 2014 v 15:43 | Shio Usami Akira

RECENZE + HODNOCENÍ / GALERIE / VIDEA / ONLINE / DOWNLOAD


Řidičovým přirozeným nepřítelem je cyklista

2. února 2014 v 21:25 | Shiori Akira |  Shiori-deník

Tak se opět hlásím - tentokrát s něčím ze života (nemůžou být pořád jen normální články :D). Možná už někteří víte, ale v sobotu jsem začala oficiálně chodit na autoškolu - a dokonce je tam se mnou i jedna spolužačka (ani neřekla). Měla sem z toho docela strach - hlavně taky z toho, že mě to nebude bavit (ta teoretická část). A byla jsem pak dost překvapená jak moc sem do toho byla zažraná - už teď se těším na čtvrtek :3 V úterý mám naplánovaný trenažér, kde se budu učit řídit (jak moc jiné to asi bude od řízení auta v PC hrách.. f*ck :D ). No snad ze mě nebude instruktor na prášky hned při prvním setkání :D HEHEHE. No a první oficiální jízdy (ve volném prostranství) mě čekají v březnu - všichni pryč z chodníků .. Shiori řídí !! :D No a jak říká nadpis - snad nepotkám žádnýho cyklistu .. to je prostě děs jak oni občas jezdí a co všechno si dovolují :D

No a další věc je ta, že sem se začala učit rusky. Půjšila sem si od bratrance starou učebnici, takže se šprtám. Nejčastěji ve škole při anglině - protože mně prostě jeden jazyk nestačí no :D Učení azbuky mě neuvěřitelně baví a celá ruština je prostě krásná :3 Už se těším až budu umět pořádně mluvit :)).

Tak a to by mohlo být vše.. vlastně by mi ještě měla přijít SnK bunda - tak snad dojde (když sem si ji objednávala v listopadu .. čína plox).

SHIORISignatury 2.8

1. února 2014 v 17:37 | Shiori Akira |  Free signatury


Tak a je tu další várka free signatur, které můžete dle libosti používat. Dneska jsem se zaměřila tak nějak na démony, tak snad se líbí - příště zase něco více anime asi :3 Ale to si ještě musím promyslet. Jaká se Vám líbí víc? Mně ta druhá, protože u té první jsem si vůbec nevěděla rady s písmem a vypadá to tak nějak divně :D:D Pokud máte nějaké návrhy na téma dalších signatur - pište :)

SHIORI


Děkuji za návštěvu a někdy se zase vraťte!!